Theo van Rossum en Shannon Lakerveld winnaars Baanloopcompetitie

28-04-2010

Ricardo van ’t Schip was ruimschoots de snelste op de 3km, het vierde en laatste onderdeel van de Baancompetitie (BACO) van Atletiekvereniging Aalsmeer. De Veenloper finishte woensdagavond op de atletiekbaan aan de Sportlaan al na 9 minuten en 33 seconden, voor AVA-atleet Erwin Metselaar (10:05) en Theo van Rossum (10:23), ook van de Veenlopers uit Mijdrecht.

Snelste dame op deze heerlijke lenteavond was AVA B-juniore Marit Plat die finishte in de rappe tijd van 11:25. Zij bleef daarmee clubmaatjes Shannon Lakerveld (11:44) en Mirjam Colijn (12:16) voor.

Bij de BACO worden de tijden op basis van leeftijdscategorie en het daarbij behorende Nederlands record omgerekend naar punten. Zo scoorde Theo van Rossum (categorie M50+) met zijn tijd voor de 3e keer de meeste BACO-punten, namelijk 86 van de maximaal 100. Hiermee behaalde Theo de eindoverwinning in het BACO-klassement, opgemaakt over de beste 3 prestaties van een 800 meter, 5km, 1500 meter en deze 3km. Knap tweede in het veld van 79 deelnemers werd Wim Metselaar (categorie M65+).

Op de slotavond werd zoals verwacht door de top van het klassement gestreden om iedere meter en seconde. Met een uiterste krachtinspanning maakte Dick Verhoef (10:54) net een puntje goed op clubgenoot Niek van Noort (11:03), zodat zij samen de 3e plaats op het podium deelden.

Bij de dames werd de 15-jarige Shannon eerste, ruim voor Mirjam Colijn en de verrassende Adri van Gent (V60+) die op de 3km met het zicht op een BACO-beker haar beste prestatie (14:42) er uit perste.